You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Як вибрати профнастил для даху та фасаду? Види та маркування

1615

Як вибрати профнастил для даху та фасаду? Види та маркування

 

Вибір хорошого матеріалу для покрівлі - це важливий етап будівельних робіт. Якісна дах убезпечить приміщення від руйнувань, протікань і всіляких погодних впливів. Від цього вибору безпосередньо залежить два важливі чинники - затишок і надійність будинку. Покрівля з сталі за своїми технічних характеристиках є одним з найкращих варіантів, якщо спочатку врахувати її мінус - велику вагу. Але і тут сучасні технології не залишилися в стороні, були розроблені гофровані сталеві листи - профнастил. В порівнянні легший матеріал, з високою міцністю, і завдяки розміру, зручний в монтажі.

Профнастил - це матеріал, що виготовляють з гарячекатаної оцинкованої сталі способом холодного прокату, з додатковою обробкою захисних шарів. Таке виробництво збільшує міцність і експлуатаційні властивості матеріалу. Профнастил оброблений  зверху покритий полімерним комплексом, а знизу оцинкованим покриттям.

 

Переваги та недоліки профнастилу

Переваги профнастилу:

 • невелика вага;
 • стійкість до погодних впливів, температурних перепадів;
 • тривала експлуатація;
 • середня ціна, в порівнянні з іншими матеріалами для покрівлі;
 • легке встановлення і можливість демонтажу.

Недоліки профнастилу:

 • низьке поглинання шуму;

 

Види профнастилу для покрівлі

Профнастил має широке застосування,його використовують не тільки для покрівлі будинку, але і для зведення гаража, підсобних приміщень, зупинок і огорож. Весь профнастил можна розділити на три види по використанню:

Маркування «H» - несучий профнастил, з додатковою ребристістю для жорсткості, товщиною і висотою гофри. Ідеальне рішення для покрівлі та будь-яких видів перекриттів;
Маркування «С» - стіновий профнастил. Тонший і менш міцний, відповідно дешевше за вартістю. Використовується для стін і огорож;
Маркування «HC» - несучо-стіновий профнастил. Поєднує в собі обидва попередні види. Може застосовуватися для покрівлі, але з розрахунком на невелике навантаження. Тут слід враховувати кут ската, адже великий шар снігу може зіпсувати такий вид профнастилу.

 

Глянцевий чи матовий?

Зовнішній вигляд профнастилу залежить від нанесеного шару спеціального покриття, який допомагає в подальшому запобігти руйнації структури матеріал, а також перешкоджає утворенню корозії. На виробництві металевий лист проходить кілька ступенів обробки, один з яких - полімерне покриття. Воно являє собою захисну плівку, що герметично покриває поверхню листа, за рахунок чого підвищуються терміни експлуатації покрівельного матеріалу, зносостійкість і міцність, а також дає можливість використовувати багату гаму кольорів, щоб представити покупцеві широкий вибір покрівлі під будь-яку дизайнерську ідею.

Найголовніша відмінність глянцевого та матового покриття є товщина шару, для глянцевому поверхні вона складає 25 мк, а для матовою - 35 мк. Обидва варіанти досить витривалі і легко переносять кліматичні перепади. Однак для суворих умов і підвищеної вологості краще замовити матовий металопрофіль.

 

Основні критерії вибору профнастилу

Вибираючи профнастил важливо звернути увагу на кілька важливих критеріїв:

 • Покриття та товщина профільних листів. Чим товщі лист, тим він надійніше і дорожче. При цьому не слід забувати про навантаження на конструкцію. В основному листи мають товщину 0,18-0,8 мм. Для будівель на ділянці підійде профнастил з товщиною 0,29-0,45 мм, для даху будинку  0,43-0,7 мм.
 • Візуальний вигляд листів. Це важливий критерій адже саме подряпини, плями і пошкодження можуть призвести до появи корозії.
 • Геометрія хвилі листа. Для якісного монтажу важливо щоб профнастил укладався в нахльост, тому перевірте його співвідношення з розміром даху, товщину і виміряйте габарити.
 • Рівні краї. Якісний профнастил не повинен мати зазубрин, які з часом покриються іржею.
 • Вартість. Хороший профнастил, з нормальною товщиною не повинен коштувати дешево. Це свідчить про неякісне сировину.

 

Добірні елементи та комплектуючі

Перед покупкою профнастилу слід визначити потрібні добірні елементи та аксесуари. Для цього треба зробити розкрій покрівлі і прорахувати потрібну кількість матеріалів для комплектації покрівлі: саморізів, планок, снігозахисту, підпокрівельних плівок і т.д. Всі металеві вироби повинні бути виконані в тому ж кольорі і з того ж металу, що і профлист.
Кріпляться планки в верхню хвилю, що збільшує видимість саморізів. Потрібно використовувати гвинти з ущільнючими кільцями, які не схильні до розтріскування під впливом навколишнього середовища.
Для монтажу даху зі складною конфігурацією необхідно самостійно робити порізку профлиста. Для уникнення корозії рекомендуємо обробити місце різа фарбою, що збігається за кольором з профнастилом.

 

Висновки та рекомендації

Профнастил  – універсальний будівельний матеріал та має надзвичайно широку сферу застосування.
Для облаштування фасаду рекомендуємо використовувати стіновий профнастил з маркуванням С-08, з товщиною 0,2-0,25 мм., а для кровлі – профнастил НС-14 або НС-35 (товщина 0,39-0,43 мм).

 

Якщо у Вас виникли додаткові запитання, звертайтесь за консультацією до наших менеджерів або телефонуйте за номерами — ми будемо раді допомогти Вам!

Дякуємо за довіру та Ваш вибір!