You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Найпоширеніші помилки при монтажі покрівлі

679

ТОП-10 помилок при встановленні даху.

Найпоширеніші помилки при монтажі покрівлі

 

Дах, що вінчає будинок, повинен бути таким же надійним, як і всі інші конструкції. Однак помилки при будівництві покрівлі зустрічаються досить часто. Ми вирішили вибрати найбільш поширені з них, щоб Ви змогли уникнути подібних проблем під час будівництва.

Помилка №1. Відсутність проекту, будівельної документації.

Навіть якщо ви знайшли в мережі типовий проект приватного будинку в ньому повинні бути детально описані всі ключові деталі, в тому числі  особливості покрівлі в тому числі. В іншому випадку, якщо Ви будуєте будинок просто з вирізки з журналу, не привертаючи архітектора, результат може виявитися сумнівним. Не можна почати зводити будинок, не розуміючи, якою саме буде покрівля. Вона повинна витримувати необхідні навантаження, гармоніювати з фасадом, плануванням, іншими особливостями будови. Тому попередній план, проект з точним розрахунком потрібної кількості матеріалів і конструкційних особливостей необхідний.

 

Помилка №2. Неправильно вибране покрівельне покриття.

Наприклад, для дахів з профнастилу та  металочерепиці необхідний досить великий ухил, в іншому випадку буде складно забезпечити герметичність. Для дахів складної конструкції, з великою кількістю кутів, виступів, примикань, куполів металочерепицю брати не варто - буде занадто багато відходів, виникнуть проблеми зі стиками. В такому випадку доцільно зупинитися на м'якій покрівлі, матеріалах на бітумної основі. Крім того, слід враховувати вагу покрівельного покриття, для важкої цементно-піщаної черепиці, наприклад, потрібна посилена основа. У будь-якому випадку, вибір покрівельного матеріалу повинен диктуватися особливостями конкретного проекту. А колір даху - гармоніювати з обробкою фасаду.

 

Помилка №3. Щілини в теплоізоляції.

Дуже важливо стежити за тим, щоб плити утеплювача щільно прилягали один до одного. Інакше з'являться містки холоду і вся робота буде виконана даремно. Мати і плити укладаються враспор, потрібно залишати по сантиметру припусків по ширині, щоб було забезпечено щільне прилягання до крокв. Вирівнюється утеплювач по нижній частині крокв. У разі укладання двох-трьох шарів утеплювача, стики верхніх і нижніх плит не повинні збігатися. Ще один важливий момент - не забувайте утеплити стіну, розташовану за мауерлатом. Це важкодоступне місце, але його теж потрібно утеплювати, інакше з'явиться істотний дефект в тепловому захисту всього будинку.

 

Помилка №4. Пароізоляція і її не правильне застосування.

«Пиріг» утеплення покрівлі повинен бути виконаний за всіма правилами, в іншому випадку може виникнути вогкість, яка приведе до деформації крокв, появі цвілі. Використовуйте будівельні плівки і мембрани, причому укладайте їх так, щоб забезпечити герметичність. Так, це складно зробити в місцях примикання до стін, мансардних вікон і вентиляційних стояках. Але потрібно зробити! Використовуйте спеціальну монтажну стрічку, щоб герметизувати місця примикання пароізоляції до конструкцій і стики. Не допустите укладання підпокрівельної плівки навиворіт! Вона завжди продається лицьовою стороною всередину рулону, на ній пунктиром виділяється смуга нахльоста.

 

Помилка №5. Вентиляція та її недостатня ефективність.

Це може привести до появи конденсату під покрівлею, вогкості і пов'язаних з цим проблем. Потрібно враховувати, що площа припливно-витяжної вентиляції повинна відповідати 1/250-1/500 площі утеплення. Якщо мова йде про вентиляційний зазор карниза, то він повинен бути не менше 0,2% від площі ската покрівлі. Досягти цього можна як шляхом встановлення покрівельних вентиляторів, аераторів, карнизних і коникових продувів, так і створенням спеціальних вентиляційних зазорів між утеплювачем і ізоляційною плівкою.

 

Помилка №6. Нерівна обрешітка.

Обрешітка - це обов'язковий елемент всієї конструкції покрівлі. Спосіб будівництва і вид обрешітки повинні відповідати виду покрівельного покриття. Якщо крок збільшений, є нерівності, то і фінішне покриття буде монтуватися неакуратно, стики виявляться негерметичними, кріплення слабкими. Важливо пам'ятати, щодля металочерепиці крок обрешітки повинен бути 50х50 сантиметрів, а для рулонних матеріалів, бітумної черепиці потрібен суцільний настил з тонких дощок або вологостійкої фанери.

 

Помилка №7. Не загерметизовані місця примикань.

Наприклад, навколо димаря, в місцях стику або вигину даху. Часто герметизирующую стрічку приклеюють прямо до брудної поверхні покрівлі і тому вона відходить або не використовується спеціальна притискна планка. Пам'ятайте, що місця примикання - найвразливіші місця даху і їм потрібно приділяти особливу увагу.

 

Помилка №8. Водовідведення.

Обов'язково потрібно організувати відведення дощових стоків через жолоби і водостічні труби. Систему водостоку облаштувати не так вже й складно, а користі від неї багато. Без водовідведення стіни будівлі будуть зволожувати, що призведе до проблем. Кількість і розміри всіх елементів водостічної системи повинні відповідати особливостям покрівлі, її формі, типу покриття. Особливу увагу слід приділити стоякам, вузьким карнизах, скатам з невеликим ухилом  тобто всьомк, що може створювати перешкоди для стоку води.

 

Помилка №9. Економія на комплектуючих.

У нас в магазині ви можете придбати все для облаштування покрівлі, в тому числі коньки, відрозахист, снігозахист, внутрішні і зовнішні кути і т.д. Але іноді покупці вирішують на цьому заощадити, зробити, наприклад, вирівнюючий листи своїми руками з оцинковки і виникають проблеми зі щільністю та герметичністю стиків. Радимо купувати все, що потрібно для вашої даху а нашому магазині, погоджуючи комплектацію з монтажниками.

 

Помилка №10. Необережна ходьба по даху.

Проблеми можуть виникнути ще під час монтажу, а також - в ході проведення ремонту покрівлі. Для проведення робіт необхідне взуття з м'якою, нековзною підошвою. Крім того, не можна наступати на місця, під якими немає обрешітки та гребні «хвиль» хвилястих матеріалів, таких як профнастил, металошифер, металочерепиця і т.д.

 

Впевнені, що завдяки нашій статті Ви зможете не допустити перерахованих помилок при будівництві даху і зробите все правильно. Якщо у Вас виникли додаткові запитання, звертайтесь за консультацією до наших менеджерів або телефонуйте за номерами — ми будемо раді допомогти Вам!

Дякуємо за довіру та Ваш вибір!