You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Паркани з металевого штакетнику: особливості та технологія установки

3242

Як встановити паркан з металевого штахетника? Читай, щоб дізнатись

Паркани з металевого штакетнику: особливості та технологія установки

 
Металевий штахетник користується високим попитом серед споживачів для створення стильної, надійної та довговічної огорожі. Багата кольорова палітра, простота монтажу і елегантний зовнішній вигляд зробили його лідером серед інших будівельних матеріалів. Дизайнери відзначають, що використання паркану зі штахетника дозволяє втілити в реальність самі амбітні проекти і створити огорожу, яка притягує погляди перехожих. Цілий ряд особливостей вигідно відрізняють штахетник від його аналогів.

 

Переваги огородження з маталоштахетнику:

Строк служби. Виробники металевої огорожі гарантують строк служби 30 років, а при належному догляді конструкція простоїть набагато довше.
Якість матеріалу. Тривалий термін експлуатації євроштахетника забезпечує особлива технологія прокату листової сталі. Її товщина складає не менше 0,3 мм, а нанесений виробником шар оцинковки перешкоджає розвитку корозії і передчасного псування огорожі.
Естетична привабливість. Багата кольорова палітра і можливість створювати огорожі практично будь-якої форми приваблюють багатьох власників заміських будинків, а також дає дизайнерам можливість втілення в життя найсміливіших фантазій.
Не потребує догляду. Якісне покриття не дає фарбі вигорати, захищає конструкцію і дозволяє не турбуватися про постійний догляд.
Легкість встановлення. Виконати монтаж паркану можна самостійно, для цього вам буде потрібно лише кілька інструментів.
Простота транспортування і зберігання. Виробники пропонують євроштахетник, який розфасований в пачки невеликої ширини. У такому вигляді матеріал займає набагато менше місця, ніж класичні піддони з металопрофілем.
 

Недоліки огорожі з металевого штахету такі:

Великі часові витрати на зведення, так як для встановлення окремих штахетин потрібно проводити точні виміри.
Витрати метизів. Оскільки необхідно встановлювати кожну штахетину окремо, то монтаж конструкції вимагає великої витрати кріпильного матеріалу.

Таким чином, завдяки всім перерахованим вище перевагам матеріалу, все більше число покупців віддають перевагу саме цьому типу огорожі. Також слід відзначити, що вартість встановлення металевого паркану, так само як і самого матеріалу, невелика.

 

Оформлення паркану зі штахетника

Незважаючи на те, що огорожа з штахетника має просту конструкцію, в неї є багато різновидів:
1.    Класичний. Весь штахет розміщений на одному рівні.
2.    Хвилеподібний. Верхня частина секцій за формою нагадує хвилю.
3.    Дугоподібний. Прольоти можуть мати опуклу або увігнуту форму у вигляді дуги.
4.    Піраміда. Секції за формою нагадують піраміду.
5.    Трапеція. Верхній зріз секцій оформлений у вигляді трапеції.
6.    Крила. Верхня лінія по формі подібна розмаху крил.
7.    Драбинка. Штахетини чергуються по висоті (низька і висока).

 

Технологія установки

Установка огорожі з металевого штахетника своїми руками не становить труднощів. Необхідно підготувати територію, зробити виміри і виконувати все як вказано в інструкції. Весь процес зводиться до правильних розрахунків, точного планування, зведення опорних стовпів і монтаж основної металевої частини.

Підготовка матеріалу і будівельного майданчика

Встановлення огорожі з металоштахетнику проводиться за тим же принципом, що і дерев'яного паркану. Спочатку необхідно підготувати матеріали та інструменти. Щоб не придбати зайвого, необхідно визначити розміри огороджують ділянки, провести розрахунки і виходячи з цього придбати профілі та труби.

 

Необхідні інструменти:
Бур або лопата
Рулетка
Шнур
Шуруповерт або викрутка
Будівельний рівень

Ділянку необхідно повністю очистити від трави, розрівняти. По периметру майбутнього паркану розставляють кілки і натягують між ними шнур. Визначаються місця розташування стовпів.
Розмітку ділянки зробити можна за допомогою спеціальних інструментів (наприклад, лазерного рівня) або ж використовуючи класичний спосіб, який полягає в використанні рулетки, кілочків і мотузки. Необхідно відзначити кути ділянки, а потім натягнути між кілочками мотузку. Це дозволить виставити всі стовпи огорожі по одній лінії.

Підготовка матеріалу для огорожі

Зверху і знизу паркану будуть проходити поперечини, тому при розрахунках довжину периметра ділянки необхідно помножити на два. Оптимальний проміжок між стовпами 2-3 метри. Більші інтервали робити не рекомендується, це дає сильні навантаження на лаги, від цього вони з часом можуть провиснути. 

Кількість елементів залежить від того, наскільки «прозорий» буде паркан. Велика відстань між штакетинами призведе до того, що огорожа буде занадто «рідкою». Бувають варіанти глухих парканів, коли вироби закріплюються встик або навіть внахлест. Для звичайного паркану вистачає 5 штакетин на 1 м.

Кріплення виконують за допомогою саморізів або спеціальних болтів, які будуть перешкоджати зносу полімерного покриття і продовжать термін експлуатації штахету. Для фіксації штахету на лагах використовується шуруповерт. У деяких випадках потрібно зварювальний апарат для установки воріт.

Монтаж стовпів для опори

Для встановлення стовпів на однаковій відстані одного від одного слід викопати ями, глибина яких становить не менше 1 метра. На одну третину довжини стовпи слід обробити антикорозійним розчином. Це завадить розвитку іржі і знизить негативний вплив вологи на метал.
На 20 см вище рівня грунту і на 10-15 см нижче верху стовпів необхідно закріпити невеликі металеві пластини. Саме до них будуть кріпиться горизонтальні лаги.
 


Переконавшись, що всі стовпи встановлені на одній висоті, можна їх «закріпляти». Для надійного встановлення стовпів потрібно не тільки засипати їх землею, а ще й забетонувати. Встановлення стовпів проводиться з використанням будівельного рівня, так як кожен елемент повинен стояти строго вертикально. Встановлені опори фіксуються дерев'яними підпорами до повного висихання бетону. Зазвичай це займає не менше двох діб. Якщо поквапитися з бетонуванням, готові стовпи під вагою металевого паркану можуть нахилитися, що позначиться на якості та зовнішньому вигляді готового паркану.

Збірка залізної конструкції

Ідеальним вибором для поперечних лаг стане профільна труба 20х40мм. Довжина не повинна перевищувати 2,5 - 3м. В іншому випадку лаги почнуть прогинатися навіть під незначною вагою металевого паркану. Якщо висота майбутнього паркану перевищує 2 метри, необхідно встановити не 2, а 3 горизонтальні лаги.
 


Через рівні проміжки за допомогою шуруповерта штахетини кріпляться до поперечних лаг. Кріплення виконують саморізами відповідного кольору. Оптимальною кількістю планок прийнято вважати 9-10 штук на кожен прогін. Кріпити їх слід з інтервалом, що дорівнює ширині штакетини. Також виділяють так звану "шахматку", тобто відстані між парканом з одного боку ховається прикріпленою планкою з іншого.

 

Якщо у Вас виникли додаткові запитання, звертайтесь за консультацією до наших менеджерів або телефонуйте за номерами — ми будемо раді допомогти Вам!

Дякуємо за довіру та Ваш вибір!